Черно море изхвърли ЦСКА от Купата насред "Армията"

Тимът на Илиан Илиев е на полуфинал след 2:1

Черно море поднесе изненада в четвъртфиналите за Купата на България! "Моряците" елиминираха един от фаворитите - ЦСКА, след успех с 2:1 насред София.

На ст. Българска армия, гостите откриха резултата чрез Атанас Илиев от дузпа в 51'. В 65' Тибо Вион от "червените" си отбеляза автогол, а в третата минута от добавените 5 това направи и Влатко Дробаров от "моряците".

В хода на двубоя домакините нямаха и късмет - на два пъти удариха греда, при това при 0:2.

Поражението е първо за ЦСКА на "Армията" от октомври 2021 г. насам, когато столичният гранд отстъпи с 1:3 на Локомотив Пловдив в шампионатен мач. "Червените" пропуснаха и възможност да участват във финал за четвърта поредна година.

Черно море продължава към полуфиналите за първи път от десетилетие. Тимът на Илиан Илиев се присъедини към Локомотив (София) и Лудогорец сред най-добрите 4. Четворката ще бъде оформена утре след двубоя между Арда и ЦСКА 1948.

Съставите

ЦСКА (3-5-2): Димитър Евтимов - Юрген Матай, Амос Юга, Християн Петров (64-Жираир Шагоян) - Тибо Вион, Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц, Джонатан Линдсет (81' - Станислав Шопов), Брадли де Нойер - Маурисио Гарсес, Браян Морено (64' - Дюкенс Назон)

Черно море (4-4-2): Иван Дюлгеров - Виктор Попов (90+3' - Мартин Дичев), Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов - Васил Панайотов, Стефан Велев, Алекс Фернандес (86' - Велислав Василев), Александър Василев (90+3' - Арлинд Дакай) - Исмаил Иса, Атанас Илиев (63' - Даниел Димов)