ЦСКА грабна безценна първа победа в Кърджали

Линдсет, Назон и Марселино бележат за 3:1 срещу "Арда"

ЦСКА постигна безценна първа победа в Кърджали. "Червените" измъкнаха трудно 3:1 срещу "Арда" и удържаха върха в класирането. Домакините, които от началото на сезона имаха само едно поражение на свой терен (от ЦСКА 1948), играха на ниво и нямаше да е незаслужено също да се радват с трите точки.

Още в началото гол на "Арда" беше отменен заради много тънка засада, а към края Густаво Бусато отби топката в гредата и предотврати изравняване на резултата.

Джонатан Линдсет откри сметката си за ЦСКА през първото полувреме, а Светослав Ковачев направи 1:1 след почивката. Резервите Дюкенс Назон и Марселино Кареасо изковаха успеха за гостите, които значително отстъпваха във владеенето на топката.

Така ЦСКА спечели трето поредно гостуване и събра 37 точки. "Лудогорец" има 32, но и два мача по-малко.