ЦСКА и "Левски" отново не си отбелязаха гол

"Сините" без победа срещу "червените" в последните 10 дербита

ЦСКА и "Левски" направиха 0:0 във второ поредно дерби помежду си! Двата тима разочароваха фенове в първия мач от шампионския плейоф. Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски", а "червените" бяха символични домакини.

Днес отборът на "Левски" беше по-активен до средата на първото полувреме, но пропуски направиха Уелтън, Илиян Стефанов и Андриан Краев. "Сините" продължиха да владеят инициативата до почивката, но не създадоха опасности пред започналия като титуляр във втори пореден двубой Димитър Евтимов.

В началото на втората част Илиян Стефанов от "Левски" получи жълт картон, заради който ще пропусне реванша с "Лудогорец" от полуфиналите за Купата на България. В 61' Билал Бари пропиля добра възможност за "сините".

В 72' Маурисио Гарсес прати топката в мрежата на "Левски", обаче попадението не бе зачетено заради засада. 12 минути по-късно Гарсес пропусна най-чистото положение - стреля високо над вратата, след като излезе сам срещу Николай Михайлов.

Във втората минута от добавеното време пропуск за ЦСКА направи и влезлият като резерва Феде Варела. Малко след това Жеферсон също не успя да отбележи и да донесе първи 3 точки за Алън Пардю начело на "армейците".

В крайната сметка нулевото равенство се запази. След него "Левски" навлезе в серия от 10 мача без победа срещу ЦСКА. Последният успех за "сините" в дербито е от 24 февруари 2019 г., когато спечелиха с 1:0 с автогол на Рафаел Енрике.

С днешното равенство ЦСКА заема второто място във временното класиране с актив от 53 точки - 11 по-малко от "Лудогорец", който посреща "Славия" по-късно днес и е устремен към 11-а поредна титла. "Левски" е пети с 43 точки.

В следващия кръг от плейофната фаза в първата шестица ЦСКА гостува именно на "Лудогорец", докато "Левски" приема "Ботев" Пловдив.

Стартовите състави

ЦСКА: Димитър Евтимов, Иван Турицов, Амос Юга, Мено Кох, Брадли Мазику, Карло Мухар, Греъм Кери, Жеферсон, Маурисио Гарсес, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо

"Левски": Николай Михайлов, Драган Михайлович, Килиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Марин Петков, Илиян Стефанов, Уелтън, Билал Бари