ЦСКА разби Берое в Стара Загора и остава на върха

Организираните фенове на столичани се завърнаха за първия кръг от пролетния дял

ЦСКА започна с победа пролетния дял от сезона в Първа лига и остава на върха в класирането! "Червените" разбиха с 4:1 Берое като гости в мач от 19-ия кръг на родния футболен шампионат.

За успеха помогна мощната подкрепа на организираните фенове на столичани, които прекратиха бойкота си и се завърнаха в трибуните.

В Стара Загора домакините поведоха в 54' с гол на Симеон Мечев от дистанция след грешка на вратаря Густаво Бусато.

Тимът на Саша Илич обаче стигна до обрат в рамките на 6 минути - между 71' и 77', когато се разписаха Брадли Де Нойер и Браян Морено. Дюкенс Назон покачи на 3:1 за ЦСКА в 81' , а крайния резултат оформи Иван Турицов от дузпа в първата минута от добавеното време.

"Армейците" завършиха мача с 10 души заради късен втори жълт, респективно червен картон на централния бранител Християн Петров.

Победата е трета поредна за ЦСКА срещу Берое, като столичани нямат загуба от заралии в серия от 5 двубоя във всички турнири.

Tака ЦСКА продължава да оглавява класирането с актив от вече 47 точки - 1 пред действащия шампион Лудогорец, стартирал полусезона с успех с 2:1 срещу последния Спартак Варна. Берое е на незавидното 11-о място с 19 точки.

В 20-ия кръг ЦСКА приема Ботев (Пловдив), докато старозагорци гостуват на Черно море.

Съставите

Берое: 73. Караджов, 3. Сана, 6. Челич, 8. Юсеин, 14. Енрике, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 21. Трибуле, 77. Пенчев, 98. Йорданов

ЦСКА: 1. Бусато, 2. Матай, 21. Юга, 6. Петров, 10. Гарсес, 15. Вион, 3. Жеферсон, 5. Де Нойер, 7. Линдсет, 11. Туфегджич, 9. Назон