ЦСКА се развилня в Пазарджик

Футболистите на Саша Илич не простиха на Хебър

ЦСКА се върна на правия път в Първа лига. Футболистите на Саша Илич изнесоха лекция на Хебър Пазарджик след 4:0 в мач от 29-ия кръг, който се изигра на стадион „Георги Бенковски“.

Изразителният триумф на „армейците“ бе постигнат след голове на Лазар Туфегчич, Дюкенс Назон на два пъти и точно изпълнение на дузпа от Иван Турицов. Това се оказа достатъчно за „червените“ да си осигурят 70 точки в своя актив и да се задържат на второто място в опита си да не изостанат от лидера Лудогорец, който е със 71. Момчетата на Любослав Пенев пък заемат 15-та позиция с 20 точки.

На 8 май (понеделник) столичани ще домакинстват на Ботев Враца, докато Хебър ще гостува на Берое Стара Загора.

Гостите стартираха ударно и откриха още в 5 минута. Лазар Туфегчич изведе с глава Дюкенс Назон, който без проблеми се разписа.

8 минути по-късно „червените“ отново ликуваха. Тибо Вион намери Туфегчич, а последният излезе очи в очи срещу вратаря на домакините и реализира за 2:0.

Резултатът стана класически в 28-та минута, когато Назон се оказа автор на третото попадение за „армейците“. Той се възползва от подаване от Иван Турицов по земя и за втори път матира Петър Дебърлиев.

Столичани продължиха да доминират и през второто полувреме. В 50-та минута Юрген Матей бе задържан в наказателното поле на домакините и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Турицов и реализира за 4:0