ЦСКА скри топката на Базел в Австрия

Две поред за „армейците“ в контролите

ЦСКА добави втори пореден триумф по време на подготовката си в Австрия. Футболистите на Саша Илич матираха Базел с 1:0 в контрола, изиграна на стадиона в град Кернтен.

„Армейците“ доминираха през огромна част от мача и можеха да разгромят швейцарците, които рядко стигаха до положения. Автор на единственото попадение за „червените“ бе Тобиас Хайнц.

Следващата контрола на българите ще бъде на 4 юли, когато ще премерят сили с азербайджанския Карабах.

„Армейците“ бяха по-активни през първото полувреме и пропуснаха да открият резултата на няколко пъти. Българите стартираха вихрено второто полувреме, когато откриха резултата. В 47-та минута Жирар Шагоян проби по левия фланг и намери Тобиас Хайнц, който не сгреши да се разпише на празна врата.

Швейцарците направиха опит да изравнят, а в 76-та минута Рикардо Калафиори удари гредата, но в крайна сметка „червените“ не допуснаха гол и удържаха победата.