Десподов се развихри и върна ПАОК на върха (ВИДЕО)

Гол и 3 асистенции при разгром срещу тима на Илиан Илиев-младши

Кирил Десподов изигра най-силния си мач с екипа на ПАОК! Националът блесна с гол и 3 асистенции при разгрома с 6:0 над Кифисия в мач от 15-ия кръг на гръцката Супер лига.

С победата срещу аутсайдера, за който в края на двубоя влезе Илиан Илиев-младши, ПАОК се върна на върха. Грандът от Солун събра актив от 35 точки, пред Панатинайкос с 34 и Олимпиакос с 32, докато Кифисия е предпоследен с 11.

На ст. "Михалис Критикопулос", ПАОК поведе още в 13' чрез Янис Константелиас. Четвърт час по-късно Десподов асистира на Брандън Томас за 2:0 в полза на "двуглавите орли", преди да вкара трети гол в 34'.

Десподов бе над всички и след почивката. В 52' капитанът на България намери Томас Мург за 4:0, а 20 минути след това оформи хеттрик от асистенции, подавайки за петото попадение, дело на Магомед Оздоев.

Крайния резултат оформи резервата Теохарис Цингарас в 80'. Друг наш национал - Илиан Илиев-младши влезе като смяна в 82', но не успя да помогне на Кифисия за почетен гол.

ПАОК започва 2024 г. с домакинство на ОФИ Крит, докато Кифисия ще гостува на Атромитос.