Феновете на Ботев с жестока подигравка към Левски

18 000 души посетиха мача за новооткрития стадион

Ботев Пловдив се завърна в своя дом след 10-годишна пауза – стадион „Христо Ботев“. Реконструираното съоръжение беше открито с мач между „канарчетата и Левски.

Победата отиде в ръцете на „сините“, които триумфираха с 1:0 след гол на Рикардиньо. Това обаче не попречи на феновете „на жълто-черните“ да сътворят страхотна атмосфера. 18 000 души посетиха мача.

Все пак „бултрасите“ не пропуснаха да се заядат с привържениците на столичани, издигайки транспаранти, с които им писаха Слаб 2 относно тяхната грамотност.

Привържениците на „канарчетата“ бяха подготвили специална хореография по време на срещата, която на два пъти беше прекъсната. Причината е, че феновете на домакините създадоха гъста мъгла, която се образува след запалването на димки от тяхна страна. В началото на второто полувреме мачът отново беше прекъснат за повече от 10 минути заради нова порция дим от факли и последвала пищна заря.

Преди срещата се проведе церемония, на която се състоя официалното откриване на стадиона. На нея присъстваха собственикът на Ботев Антон Зингаревич, кметът на града Здравко Димитров и Илиян Филипов, собственик на фирмата строител на „Колежа“.

Освен това феновете Ботев бе поздравен от великия Христо Стоичков. Камата направи обръщение от Маями.

"Скъпи ботевисти, поздравявам ви с новия стадион. Радвайте си и се гордейте с него. Ботев винаги е бил люпилня за големи играчи, с много от които съм играл", заяви Камата в приветствието си от САЩ.