Инфарктно: Локомотив София оцеля за 1/2-финал на Купата за България

Първи полуфинал в турнира за играчите на Станислав Генчев от 9 години насам

Локомотив София се превърна в първия полуфиналист в турнира за Купата на България. Съставът на Станислав Генчев оцеля срещу Славия с 2:1 в първия четвъртфинал, изигран на стадион „Локомотив“.

Мачът предложи драма, тъй като столичните „железничари“ се добраха до победата с гол в добавеното време. За Локомотив се разписаха Димо Бакалов и Мартин Райнов, който влезе в ролята на герой, докато точен за „белите“ бе Ахмед Ахмедов. Така играчите на Генчев вече чакат жребия за следващата фаза, който ще бъде изтеглен в четвъртък (6 март). По този начин столичните "железничари" се класирана за този етап в надпреварата за първи път след 9-годишна пауза.

Първият гол падна в 15-та минута, когато Димо Бакалов бе на чиста позиция и след пас на Антонио Вутов прониза вратата на гостите. 17 минути по-късно Алан Диас вкара още едно попадение за домакините, но той бе отменен заради засада и преразглеждане на ситуацията с VAR.

„Белите“ се добраха до паритета в 73-та минута. Тогава Тони Тасев изпрати топката към малкото наказателно поле, където Ахмед Ахмедов изравни резултата.

По този начин всички очакваха продължения, но ситуацията на терена се промени в 93-та минута. Давид Малембана спечели въздушен сблъсък и топката стигна до Мартин Райнов, който отбеляза с глава и прати столичните „железничари“ на полуфиналите.