"Хебър нанесе на "Спартак" четвърта загуба

Варненци изпуснаха дузпа през втората част

"Спартак" допусна четвърта загуба от началото на сезона в родния футболен шампионат. Варненци отстъпиха с 0:1 като домакини на друг новак - "Хебър", в среща от петия кръг. Победното попадение за пазарджиклии отбеляза Октай Хамдиев в 49'. За "Спартак" ветеранът Мартин Тошев изпусна дузпа в 69'.

Така "Спартак" вече има 4 поражения и продължава да преследва първи успех след завръщането си в елита, докато "Хебър" вече има два.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, което завърши с нулево равенство. Гостите все пак поведоха в началото на втората част, когато Тодор Чаворски центрира в наказателното поле и намери между двама бранители на домакините непокрития Хамдиев.

В 60' на два пъти домакините можеха да вкарат гол. Първо Божидар Васев успя да овладее топката в наказателното поле, но отправи слаб удар, а секунди по-късно Руслан Черненко стреля, но топката се отби в напречната греда.

В 68' реферът отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Рафаел Секейра в наказателното поле на "Хебър". Минута по-късно Мартин Тошев изпълни наказателния удар, но топката се отби в напречната греда.

Четвърт час преди края Черненко шутира от дистанция, но за късмет на гостите топката профуча на сантиметри встрани от вратата.

В следващия кръг "Хебър" приема "Славия", а "Спартак" гостува на "Ботев" Враца.

Съставите

"Спартак": Християн Христов, Ибрям Ибрям, Никола Борисов, Виктор Митев, Илкер Будинов (83' - Генади Луго), Цветан Илиев, Янчо Андреев (55' - Руслан Черненко), Божидар Васев, Мехмед Сабри (46' - Ивайло Климентов), Мартин Тошев, Георги Бабалиев (56' - Проспер Менди)

"Хебър": Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев (64' - Георги Търтов), Мартин Михайлов, Пламен Крумов, Хлеб Бухал, Рафаел Секейра (83' - Осира Корнел), Емануил Манев, Клаудио Бонани, Боян Кнежевич, Октай Хамдиев (83' - Богомил Божуркин), Тодор Чаворски (90+2' - Есеола Хабиб)