И ЦСКА не успя да превземе Тича

Черно море остава непобеден у дома от края на сезон 2022/23

Черно море и гостуващият ЦСКА завършиха 0:0 в чакания с голям интерес двубой от 10-ия кръг на Първа лига.

Така "моряците", водени от националния селекционер Илиан Илиев, остават непобедени във Варна от края на сезон 2022/23. Серията включва вече 24 мача.

Тогава те допуснаха 3 поражения в шампионата, последното от които с 0:1 от Лудогорец. Преди това отстъпиха с 0:2 на ЦСКА и 2:3 на Лудогорец.

Тази вечер, при страхотна атмосфера на ст. Тича, ЦСКА започна по-активно. Стигна се до 25', когато Тибо Вион изпълни остро корнер, а Джонатан Линдсет отклони топката от малък ъгъл, но встрани от целта.

Най-интересният момент след почивката бе в 70' - гол на Аарон Исека от "армейците" не беше зачетен заради засада. Тобиас Хайнц изведе отлично нападателя и той разстреля Пламен Илиев, обаче страничният рефер бе вдигнал флага. Проверката с VAR потвърди, че играчът се е намирал в нередовна позиция.

Девет минути по-късно пред Исека се откри нова възможност, но този път Илиев спаси.

Така двата тима зарадваха Лудогорец и Левски, които оглавяват класирането с по 22 точки. "Моряците" са трети с 19 и 1 мач повече от "сините", 2 спрямо шампионите.

ЦСКА продължава изкачването си под ръководството на Александър Томаш и заема 11-ата позиция с 10 точки.

В следващите си двубои Черно море гостува на Славия, докато ЦСКА приема друг столичен тим - Септември.