Красимир Балъков за Септември: Мислих 15 минути и приех

Първата цел е дане изпаднем

"В четвъртък след мача с Левски ми се обади г-н Чандъров, говорихме 15-20 минути. Накрая решихме да поема отбора.

Беше спонтанно, бързо, нямаше много време да мислим", каза Красимир Балъков, който бе представен официално като треньор на Септември.

Легендарният халф пое отбора на мястото на Светослав Петров, който напусна след загубата от "сините" с 0:2.

"Единствената цел в краткосрочен план е да не изпаднем във втора дивизия. Дали ще останем в елита, ще разберем след последния мач за сезона. Ще бъде тежко. Силите са изравнени, дори големите отбори често имат проблеми с по-малките", каза Бала.

В щаба на новия треньор влизат кондиционният треньор Светослав Спасов, помощник треньорът Божо Джуркович и треньорът на вратарите Христо Николов.

"Заредени сме с позитивизъм, тези шест загуби, които допусна Септември, ментално нарушиха равновесието на футболистите. Работим в тази посока, както и във възстановяването преди мача с Пирин. Надявам се да се играе по правилата на феърплея.

Битката за титлата изобщо не ме интересува. Интересува бе битката отдолу-нагоре в класирането. Но от дълги години това е най-интересната битка за върха. И Лудогорец, и ЦСКА имат шансове. Всеки един мач в плейофите ще бъде интересен", коментира бившият капитан на България.