Левски не победи в четвърти пореден мач

„Сините“ направиха 1:1 с Ботев Пловдив на „Герена“

Левски не победи в четвърти пореден мач. "Сините" направиха 1:1 с гостуващия Ботев Пловдив в среща от 17-ия кръг на родния футболен шамшпионат.

Така и двата тима запазиха позициите си в класирането. Левски остава шести с актив от вече 28 точки, докато "жълто-черните" са десети с 8 по-малко.

Левски вкара единствения гол през първото полувреме. В 18' националът Марин Петков центрира в наказателното поле и защитата на Ботев допусна сериозна грешка, оставяйки двама играчи на "сините" непокрити на 7-8 метра пред вратата. Цунами взе високата топка пред Роналдо и бе точен с глава за 1:0.

Роналдо пропусна друго положение за "сините", откъсвайки се срещу вратаря Хидайет Ханкич, а Ботев стигна до опасностите си предимно с далечни удари.

"Канарчетата" изравниха в началото на второто полувреме. Бившият футболист на "сините" Ивелин Попов подаде в наказателното поле и Антоан Бароан отклони топката зад вратаря Пламен Андреев.

Ситуацията бе разглеждана почти 3 минути от VAR и в крайна сметка голът бе признат в 54'. Скоро след това Ботев получи и дузпа за нарушение на влезлия секунди по-рано в игра Патрик-Габриел Галчев срещу Янис Карабельов, но реферът Никола Попов я отмени след видеопреглед.