Левски победи в повторния дебют на Николай Костов (ВИДЕО)

Гол от дузпа донесе успеха срещу Пирин Благоевград в контрола

Левски победи с 2:1 гостуващия Пирин Благоевград в приятелски мач. Двубоят на "Герена" бе неофициален повторен дебют за Николай Костов начело на "сините".

Столичният тим не можеше да разчита на националите Андриан Краев, Илиян Стефанов, Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев и Пламен Андреев, които ще се присъединят към подготовката идната седмица. Мача пропуснаха и контузените Роналдо и Билал Бари.

В отсъствието на основни футболисти, Костов заложи на петима юноши от първата минута - Антоан Стоянов, Никола Бандев, Преслав Бачев, Кристиян Йовов и Антон Иванов.

Талантливият Бачев откри резултата още преди да е изминала и минута, но Даниил Кондраков изравни в 27'.

Левски стигна до успеха в 90', когато резервата Рикардиньо беше точен от дузпа, отсъдена за фал на Влади Ласков срещу друг появил се като смяна - Уелтън.

Съставите

Левски: 13. Николай Михайлов, 33. Хосе Кордоба, 23. Сонко Сундберг, 6. Цунами, 2. Жереми Петрис, 70. Никола Бандев, 21. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 72. Антон Иванов, 21. Кристиян Йовов, 16. Преслав Бачев

Резерви: 99. Иван Андонов, 73. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 15. Александър Божилов, 4. Нейтън Олдър, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Пирин: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велев, 29. Мартин Бачев, 25. Илиян Костов, 8. Дмитрий Семенив, 77. Васил Христов, 17. Пепси Гезим, 14. Даниил Кондраков, 7. Владимир Медвед, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Борислав Смилянски, 72. Димитър Митов, 13. Влади Ласков, 15. Алекс Педински, 45. Лазар Стойчев, 23. Христослав Ячев, 31. Христо Младенов, 10. Иван Ирмиев, 9. Петър Христов, 6. Вергил Янев