Левски с класика срещу последния

„Сините“ се приближиха до ЦСКА

Левски спечели с 3:0 като гост на последния Етър в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

С успеха във Велико Търново "сините" продължават без загуба от началото на годината - 4 победи и 1 равенство, и остават четвърти, но вече на 3 точки от ЦСКА.

Левски доминираше преди почивката, обаче не стигна до гол. Хосе Кордоба и зимното попълнение Патрик Мислович бяха най-близо до такъв. "Сините" понесоха тежък удар - младежкият национал Асен Митков се контузи и беше сменен принудително.

Тимът на Николай Костов все пак поведе в 52' чрез Джавад Ел Джемили, който прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле.

Минути преди края Марин Петков покачи на 2:0, а класическата победа за столичния гранд оформи Ел Джемили в добавеното време.

Така Левски събра 48 точки на четвъртата позиция, докато Етър е на дъното с едва 10.

В следващия кръг "сините" приемат Славия в най-старото столично дерби, докато Етър гостува на друг, борещ се за оцеляването си в елита - Пирин Благоевград.