Левски с класика срещу Струмска слава

Столичани с три гола срещу отбор от Втора лига

Левски загря за своя следващ мач в Първа лига. Футболистите на Станимир Маринов отказаха Струмска Слава с 3:0 в контрола, която се изигра на един от помощните терени на „Стадион Георги Аспарухов“.

Столичани играха с доста подмладен състав, в който преобладаваха голяма част от юношите на клуба. Точни за победителите бяха Андриан Краев от дузпа, Марин Петков и Ивайло Стрински.

Домакините първи стигнаха до гол в последните секунди на първото полувреме. Тогава получиха дузпа за нарушение срещу Преслав Бачев, а зад топката застана Андриан Краев, който не сбърка.

„Сините“ удвоиха на бърза ръка след подновяването на играта. В 49-та минута пас на Кристиан Димитров доведе до това Марин Петков да отбележи от непосредствена близост. Резултатът стана класически в 88-та минута, когато Ивайло Стрински успя да вкара на празна врата.

На 19 февруари (неделя) столичани ще имат визита на Пирин Благоевград в мач от 20-ия кръг в елита.