Левски разплака Берое в добавеното време

Столичани се върнаха на правия път в Първа лига

Левски се върна на правия път в Първа лига. Момчетата на Елин Топузаков надделяха драматично над Берое Стара Загора с 1:0 в мач от 27-ия кръг, който се изигра на стадион „Георги Аспарухов“.

„Сините“ изстрадаха своя успех, тъй като отбелязаха гол в добавеното време, а в негов автор се превърна Асен Чандъров. Освен това столичани са в серия от седем поредни мача без допуснат гол в шампионата.

Играчите на Топчо се намират на петото място с 48 точки, а футболистите на Николай Киров са 12-ти във временното класиране с 24. На 29 април (събота) „сините“ ще гостуват на Ботев Пловдив, докато ден по-късно Берое ще приеме Пирин Благоевград.

Домакините владееха инициативата през огромна част от мача и създадоха доста повече положения, но така и не стигнаха до гол.

В 90-ата минута Марин Петков беше фаулиран на метър пред наказателното поле. Докато Патрик-Габриел Галчев се готвеше да изпълни прекия свободен удар, фен нахлу на терена и отиде да прегърне вратяря Пламен Андреев. Няколко други привърженици го подгониха, но с помощта на стюардите нахлулият фен беше изведен от стадиона.

Нещата се промениха в 94-та минута. Андриан Краев овладя топката и намери Асен Чандъров в наказателното поле. Последният моментално стреля и матира Иван Караджов, за да прати радостта в лагера на „сините“.