"Локо" Пд срази ЦСКА и зае седмото място

Победа с 2:0

"Локомотив" Пловдив победи ЦСКА с 2:0 в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Пловдивчани доминираха и заслужено спечелиха трите точки, с които се изкачиха на седмо място в класирането.

"Червените" изиграха пореден неубедителен мач през пролетния полусезон и остават на втора позиция на девет точки от лидера "Лудогорец", който има и среща по-малко.

"Смърфовете" изглеждаха преобразени след смяната на треньора Александър Тунчев и завръщането начело на отбора на Христо Колев-Бащата.

ЦСКА също бе без своя треньор Стойчо Младенов, който изтърпява наказание и изгледа мача от козирката на стадиона в парк "Лаута". "Армейците" бяха водени от Анатоли Нанков.

"Локомотив" поведе с гол на Райън Бидунга, който бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара с глава след центриране на Парвиз Умарбаев в 16-ата минута.

ЦСКА не отправи нито един точен удар през първото полувреме. След почивката домакините вкараха втори гол и затвърдиха надмощието си. В 52-ата минута Бирсент Карагарен преодоля Мено Кох и с удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата на Густаво Бусато.