"Лудогорец" страда, но се справи с ЦСКА - 2:1

Тисера и Пьотровски донесоха победата в Разград

"Лудогорец" излезе на второ място в Първа лига, след като спечели с 2:1 дербито от 13-ия кръг срещу ЦСКА. Тисера даде тон за победата с гол в 9-ата минута, а в 56-ата Юга възстанови равенството. Точка на спора сложи Пьотровски 11 минути преди края.

Разградчани бяха в серия от 4 поредни мача без победа (във всички турнири), но не допуснаха нов срив. От друга страна - "армейците", които играха доста прилично, продължават да няма победа в Разград за първенството от 2017-а.

Гостите поискаха дузпа в средата на първото полувреме. Нонато игра с ръка в наказателното поле, но съдията Кабаков и ВАР асистентът Ивайло Стоянов отминаха положението.

След първото попадение "червените" заиграха по-добре. В 34-ата минута те създадоха първата си сериозна голова ситуация. Тибо Вион центрира, Гарсес стреля с глава, но Падт улови. Столичани претендираха, че топката е преминала линията, но това не беше потвърдено от главния съдия.

В 43-ата минута арменецът Шегоян стреля директно от пряк свободен удар, но стражът на домакините отново показа класа.

Натискът на гостите продължи. В 56-ата минута с петия си удар във вратата на шампионите "червените" изравниха. Точен беше Амос Юга, който засече с глава центриране от ъглов удар на Тибо Вион.

В 69-ата минута отново Юга блъсна в гръб резервата Бърнард Текпетей и домакините поискаха дузпа, но Георги Кабаков остана безмълвен.

"Орлите" все пак стигнаха до победен гол в 79-ата минута. Полякът Якуб Пьотровски донесе успеха в дербито с първия си гол с екипа на тима. Той получи пас от Групер и с техничен удар по земя с десния крак от зоната за изпълнение на дузпа прати топката в мрежата на Бусато за 2:1.

Минута преди края Падт спаси удар на Жираир Шагоян, а в допълнителното време Текпетей можеше да вкара и трети гол за домакините, но стреля в аут.

Тимът на Анте Шимунджа има вече 26 точки в актива си, с една по-малко от лидера ЦСКА 1948. Отборът на Саша Илич вече е трети с 25 т., колкото има и "Локомотив" Пловдив, който по-рано днес се справи без проблеми, като гост на "Спартак" Варна - 2:0.