ПАОК громи, Десподов се развихри (ВИДЕО)

Националът записа асистенция срещу новак

Капитанът на националния отбор по футбол Кирил Десподов помогна на своя ПАОК да разгроми с 5:0 новака Пансерайкос в среща от 12-ия кръг на гръцкия шампионат.

Българинът изигра цял мач и записа асистенция.

Грандът от Солун поведе в 21' чрез Магомед Оздоев, а 7 минути по-късно Томас Мург покачи на 2:0. И за двете попадения подаде Тайсон.

Десподов се развихри през втората част. Той бе в основата на попадението на Мург за 3:0 в 71', а в 74' центрира от корнер и вратарят Адриан Хован си отбеляза автогол.

Крайния резултат оформи Рафа Соареш в 80'.

С успеха ПАОК удължи серията си без поражение във всички турнири на 4 мача. "Черно-белите" се изкачиха до третото място в гръцката Суперлига, което заемат с актив от 26 точки - 2 зад лидера Панатинайкос, имащ мач по-малко.

Пансерайкос остава осми с 13 точки и гостува на Волос в следващия си шампионатен двубой, докато за Десподов и компания предстои домакинство на Ламия.

Преди това - в четвъртък (30 ноември) от 22:00 ч. пряко по RING, ПАОК гостува на Айнтрахт Франкфурт в среща от петия кръг на груповата фаза в Лигата на конференциите.