С призив за оставки в БФС: Берое срази лидера на Лаута

Гостите от Стара Загора с първа победа от 19 август

Берое шокира лидера Локомотив Пловдив и го срази с 2:1 на Лаута. Мачът ще се запомни с факта, че и двете агитки поискаха оставки в БФС. Очаква се примерът им да бъде последван и на други двубои от кръга.

В 18-ата минута феновете на Локо започнаха да скандират "Оставка". Привържениците на Берое пък опънаха транспарант със задраскана емблема на футболния съюз, придружена с текст "Оставка". Минутата не е избрана случайно - символиката е свързана с 18-те години управление на президента Борислав Михайлов.

Вини Тирбулет и Сантиаго Годой бяха точни за гостите преди почивката. Димитър Илиев намали в последните минути, но щурмът на домакините не доведе до изравняване.

Тимът на Александър Томаш е без победа в последните четири кръга. Въпреки това Локомотив все още е лидер в класирането. Черно море обаче може да го измести от върха, ако в неделя победи Левски на "Георги Аспарухов".

От своя страна Берое прекъсна дълга серия без победа. Последната датира от 19 август - 3:0 срещу Славия.