"Септември" и "Черно море" не се победиха

Червен картон и пропусната дузпа на ст. "Васил Левски"

"Септември" София и "Черно море" завършиха 0:0 в предпоследния мач от 9-ия кръг на Първа лига. Мади Кета от варненци пропусна дузпа, а гостите играха повече от 40 минути с човек по-малко, след като Закария Беншаа получи директен червен картон.

"Черно море" имаше претенции за дузпа още в 3', когато Закария Беншаа падна в наказателното поле след контакт с Мартин Николов, но съдията Димитър Димитров прецени, че няма нарушение.

В средата на полувремето Асен Чандъров имаше възможност да открие резултата за "Септември" при разбъркване, но не беше точен.

В края на първата част гостите от Варна направиха най-хубавите атаки. Първо Матиас Курьор центрира към Беншаа, който обаче стреля покрай левия стълб. Малко по-късно Курьор изведе след двойно подаване Кета, но шутът по земя на последния бе отразен от вратаря Димитър Шейтанов.

В началото на второто полувреме Беншаа получи директен червен картон за това, че настъпи Кристиян Пешов от "Септември".

Малко след това бе отсъдена дузпа за "Черно море" - Курьор изведе Кета, който бе препънат от Иван Арсов. Ситуацията бе разгледана заради потенциална засада на Курьор, но такава нямаше. Кета сам изпълни дузпата, но Шейтанов показа класа.

В края на мача "Септември" бе по-близо до трите точки. Мартин Стоянов направи пропуск, а в добавеното време Арсов прати топката с глава в напречната греда след изпълнение на корнер, не бе точен и при добавката.

Съставите

"Септември": Димитър Шейтанов, Кристиян Пешов, Мартин Стойчев, Иван Арсов, Красиан Колев, Мирза Делимеджач (46'- Александър Тодоров), Мартин Стоянов, Мартин Николов (70'- Димитър Костадинов), Асен Чандъров (70'- Айкут Рамадан), Атанас Кабов, Симеон Александров

"Черно море": Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Петар Босанчич, Росен Стефанов (84'- Велислав Василев), Атаир Биаи, Стефан Велев, Васил Панайотов, Матеус Клементе, Мади Кета (69'- Николай Златев), Закария Беншаа, Матиас Курьор (82'- Исмаил Иса)