"Синята" лавина помете и Крумовград

Четвърта поредна победа за Левски

Левски продължава победната си серия от началото на сезона! "Сините" записаха четвърти пореден успех, след като спечелиха с 3:0 срещу Крумовград у дома.

На "Герена" тимът на Станислав Генчев владееше инициативата от началните минути и поведе още в 9'. Майкон стреля, а Янко Георгиев изби в корнер, след който Алекс Колев отбеляза с глава.

Пет минути преди почивката Джавад Ел Джемили беше близо до второ попадение за Левски, преди резервата Мустафа Сангаре все пак да покачи на 2:0 в 59'.

В 72' новият любимец на "сините" фенове Сангаре пострада при сблъсък с Матей Шимич, но даде знак, че може да продължи игра.

В заключителните минути именно той намери непокрития Колев, който оформи крайния резултат с втория си гол за вечерта.

Така Левски оглавява Първа лига с пълен актив от 12 точки, докато Крумовград е 12-и във временното класиране с едва 3.

В петия кръг Левски гостува на шампиона Лудогорец, а Крумовград приема Берое. По-рано днес заралии, които са пети със 7 точки, отстъпиха с 0:2 на Локомотив Пловдив в Стара Загора.

Съставите

Левски: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К) – 21. Алдаир, 97. Асими Фадига (57' - 88. Марин Петков), 8. Карлос Охене (62' - 30. Клеман Икена), 11. Джавад Ел Джемили (87' - 10. Асен Митков), 3. Майкон (87' - 22. Патрик-Габриел Галчев) – 9. Александър Колев, 17. Евертон (57' - 12. Мустафа Сангаре)

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 4. Лукас Сантана – 91. Вячеслав Велев, 18. Даниел Оливейра, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 2. Джуниет Али – 17. Патрик Луан (85' - 70. Матеус Енрике), 9. Рафаел Фуртадо (51' - 19. Наско Милев)