ЦСКА победи Левски с 1:0

Победния гол за армейците вкара Серж Нюаджи

Снимка: Ладислав Цветков
Ладислав Цветков

Отборът на ЦСКА победи Левски с гол в самото начало на второто полувреме на Вечното дерби.

Единственото и победно попадение за "армейците" реализира дебютантът Серж Нюаджи след грешка на "синята" защита.

Със загубата си на Националния стадион "Васил Левски" възпитаниците на Илиан Илиев останаха на две точки зад водача Лудогорец, който при успех над Ботев (Враца) в неделя може да се откъсне с 5 точки на върха.

Първото полувреме на срещата завърши при равен резултат 0:0. Двата отбора си размениха по една греда.

Още в третата минута, след центриране на Орлин Старокин, Марсиньо игра с глава и нацели горната греда над Томаш Черни. Шест минути по-късно Антон Карачанаков удари дясната греда на Пламен Илиев, след като бе изпуснат от синята защита.

В 13-та минута Дъсти Мюлдер стреля опасно от далеч, но топката мина на сантиметри от дясната греда на армейците. Мишо Венков предотврати голова опасност, като изчисти в корнер. Пропуск пред другата врата направи Апостол Попов, който не успя да насочи добре топката с глава.

Жълт картон за симулация получи Антон Карачанаков. След конфронтация с холандеца Мюлдер той получи усложнение на травмата си и бе заменен от Сержиньо.

Срещата се игра пред около 16 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски”. Преди началото на мача полицията задържа 11 души.

Всичко за сблъсъка можете да научите на sport.btv.bg.

Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА: Томаш Черни, Иван Бандаловски, Пламен Крачунов, Апостол Попов, Михаил Венков, Тодор Янчев, Лукас Саша (83-Александру Пъкурар), Анисе Абел, Серж Нюаджи (86-Тасио), Антон Карачанаков (41-Сержиньо), Нджонго Присо.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Станислав Ангелов, Ромен Ели, Орлин Старокин (76-Нуно Пинто), Роман Прохазка, Владимир Гаджев, Марсиньо (62-Жоао Силва), Христо Йовов (57-Симеон Райков), Илиян Йорданов, Базил де Карвальо.