„Вярваме в доброто“: Спортни фенове помагат на деца
Турнир, организиран от български фен клубове на чужди отбори, събра 14 хил. лв. за благотворителност
Турнир, организиран от български фен клубове на чужди отбори, събра 14 хил. лв. за благотворителност.
Едни от щастливците, на които инициативата помага, са Наталия и Красимир от Ботевград. Те получават 2000 лв. – сумата, която не им достига за инвитро процедура.
След седмица дъщеря им Никол ще стане на четири месеца.
„Като порасне, като започне що-годе да разбира, ще се срещнем с тези батковци, за да благодарим за това съкровище“, заканва се Красимир.
Един от организаторите на турнира е Благой Симеонов, ревностен фен на „Ювентус“. Казва, че участва в инициативата „защото знаем, че дадените сдружения, хора имат нужда от средства, а не винаги достига помощ за тях от държавата“.
Всеки от фен клубовете плаща такса, за да участва в турнира. В деня на турнира има и базар.
Всеки от фенклубовете дарява тениска или някакъв фен артикул. Всички средства отиват за благотворителни каузи, обяснява Стамен Казълов, организатор на базара.
12 хиляди лева вече са дарени за деца с онкозаболявания и за инвитро.
Сега наред са каузите на децата с увреден слух.
Вижте повече във видеото: