12 години по-късно: "Рейнджърс" отново в групите на Шампионската лига

Кошмарна грешка реши плейофния сблъсък с ПСВ Айндховен

"Рейнджърс" се завърна в групите на Шампионската лига след 12-годишно отсъствие! Шотландският гранд стигна до основната фаза на турнира, след като победи с 1:0 ПСВ Айндховен като гост в плейофния реванш. Така "сините" продължават напред с общ резултат 3:2 след зрелищното 2:2 в Глазгоу преди седмица.

Шотландците пристигнаха в Айндховен за четвърти пореден успех на "Филипс Арена", както и за да запишат втори успех в последните си 12 гостувания в евротурнирите.

Спорът тази вечер обаче се реши от кошмарна грешка на вратаря Валтер Бенитес в 60'. Аржентинският страж, длъжник на нидерландските фенове от първия двубой, подаде слабо към Андре Рамальо, който позволи на Малик Тилман да му отнеме топката. Бившият играч на "Байерн" пусна към Антонио Чолак и за хърватския нападател остана най-лесното - да се разпише на празна врата. За него това бе попадение в пети пореден мач.

До края ПСВ се впусна в атаки, в основата на повечето от които беше появилият се като смяна Шави Симонс. Филип Макс и Коди Гакпо обаче направиха пропуски.

Така в крайна сметка мениджърът на "Рейнджърс" Джовани ван Бронкхорст спечели дуела с бившия си съотборник в националния тим на Нидерландия - Рууд ван Нистелрой.

"Рейнджърс" попада в четвърта урна на жребия, който ще бъде изтеглен утре от 19:00 ч. пряко по bTV Action.