Атина е в сълзи: Родителите на убития фен гледаха АЕК - Динамо Загреб (ВИДЕО)

Гърците се класираха за плейофите на Шампионската лига

АЕК се класира за плейофите на Шампионската лига след 2:2 в реванша срещу Динамо Загреб. В първия мач гръцкият първенец победи с 2:1, но след изтичането на редовните 90 минути снощи изоставаше с 0:2.

В добавеното време обаче АЕК направи немислимото. Серхио Араухо бе точен в първата минута на продълженията, а в самия край тимът от Атина получи дузпа. Леви Гарсия пропусна, но при отбитата топка ветеранът Домагой Вида беше безпощаден.

Този мач трябваше да е първи и да се изиграе още на 8 август, но преди началото му се стигна до зверско сбиване между агитките на двата отбора. В резултат един от ултрасите на гърците беше убит - 29-годишният Михалис Кацурис.

УЕФА отложи мача в Гърция и го насрочи за 19 август, като първо се изигра този в Загреб.

Феновете на АЕК се сбогуваха емоционално с Михалис. Мачът между АЕК и Динамо започна с минута мълчание, а на трибуните имаше огромна снимка на трагично загиналия фен. На стадиона бяха и родителите му, поканени от ръководството на АЕК.