Безобразен Онана доближи Юнайтед до изхода в ШЛ (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ изпуснаха победата срещу Галатасарай

Манчестър Юнайтед е на път да отпадне от Шампионската лига още преди елиминациите! "Червените дяволи" изпуснаха два гола аванс на два пъти и направиха 3:3 с Галатасарай като гости в мач от петия кръг на група 1.

В големия грешник се превърна вратарят Андре Онана, който допусна леки голове. Така мъките на 20-кратния английски шампион в Турция продължават - 4 поредни мача без успех, от които едно равенство и три поражения.

Задача на тима, воден от Ерик тен Хаг, стана сложна. За да продължи към осминафиналите, Юнайтед се нуждае от равенство между Копенхаген и Галатасарай в последния кръг и успех над фаворита Байерн на своя "Олд Трафорд" на 12 декември.

На Рамс Парк в Истанбул, Юнайтед не се притесни от враждебната атмосфера и започна отлично. Алехандро Гарначо се разписа във втори пореден мач, за да изведе гостите напред още в 11'. В 18' капитанът Бруно Фернандеш покачи на 2:0 със страхотен гол от дистанция.

Галатасарай обаче намали изоставането си в 29', когато Хаким Зиеш хвана неподготвен Онана от пряк свободен удар. До почивката попадение на Мауро Икарди за домакините не беше зачетено заради засада.

Юнайтед стигна до трети гол в 55' чрез Скот Мактоминей и изглеждаше, че трите точки са близо. Колапсът от онова 3:4 срещу Копенхаген обаче Почти се повтори.

В 62' Зиеш направи 2:3 след груба и комична грешка на Онана при пряк свободен удар. 10 минути по-късно Керем Актюркоглу шокира феновете на Юнайтед разстрелвайки камерунския им страж в близкия ъгъл.

До края англичаните опитаха всичко, но отбраната на "Джим Бом" издържа, макар че напрегнати моменти не липсваха и пред колебливия Онана.