Брилянтен Бензема сам подчини "Челси"

Звездата на "Реал" Мадрид с нов хеттрик в Шампионската лига

"Реал" Мадрид направи огромна крачка към полуфиналите в Шампионската лига! Кралският клуб победи "Челси" с 3:1 като гост в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима. В герой за испанския гранд се превърна лидерът на тима Карим Бензема, който отбеляза хеттрик с попадения в 21', 24' и 46'.

Така той стана първият с три гола в един мач срещу "Челси" в турнира. Бензема е и четвъртият с хеттрик в два поредни двубоя в Шампионската лига след Луис Адриано (2014), Лионел Меси (2016) и Кристиано Роналдо (2017-а). Опитният нападател стана и първият французин с поне 10 попадения в рамките на една кампания в турнира от 1958/1959, когато същото постига легендата Жюст Фонтен.

Единственият гол за "Челси" на ст. "Стамфорд Бридж" тази вечер реализира Кай Хаверц в 40'.

"Реал" поведе в 21', когато Бензема и Винисиус Жуниор осъществиха двойно подаване, а таранът се разписа с глава от около 10 метра. Двамата комбинираха за попадение за пети път през кампанията в Шампионската лига - повече от всяко друго дуо.

Само три минути по-късно защитата на домакините отново се пропука и Бензема засече с глава центриране на Лука Модрич, за да удвои аванса на "Реал".

Англичаните съхраниха надеждите си в 40' чрез Кай Хаверц, който оползотвори подаване на Жоржиньо за 1:2.

Мениджърът на "Челси" Томас Тухел направи две промени на почивката, опитвайки да избегне допускане на две поредни загуби за втори път откакто е начело. За последно това сполетя "сините" от Лондон преди година.

Включването на Хаким Зиеш и Матео Ковачич обаче не даде резултат и "Челси" рухна още в началото на втората част. Вратарят Едуар Менди сбърка, а Бензема наказа грешката му и покачи на 3:1 за "Лос Бланкос".

Така "Челси" инкасира три попадения в две поредни домакинства за първи път от октомври 2012 г.

Бензема вече има на сметката си 37 гола през сезона и е в серия от 6 мача с поне едно отбелязано попадение. В историята на "Реал" само четирима други са реализирали поне 37 гола в рамките на една кампания - Кристиано Роналдо (8 пъти), Уго Санчес (2 пъти), Ференц Пушкаш и Алфредо Ди Стефано (веднъж).

Победата е първа за "Реал" Мадрид при гостуване в Англия от сезон 2014/2015 насам, когато "Лос Меренгес" спечелиха с 3:0 срещу "Ливърпул" на "Анфийлд" в двубой от груповата фаза. Бензема вкара две от попаденията, а другото беше на Кристиано Роналдо. Любопитното е, че тогава компания на двата гранда в група 2 правеше българският шампион "Лудогорец".

Мачът тази вечер бе повторение на сблъсъка между "Реал" и "Челси" в полуфиналите на Шампионската лига през миналия сезон. Там "сините" се наложиха с общ резултат 3:1 (1:1 в Мадрид и 2:0 в Лондон) по пътя към своя втори триумф в турнира.

Дали "Реал" ще завърши отмъщението си - предстои да разберем след реванша на ст. "Сантиаго Бернабеу" на 12 април (вторник).