Холанд се събуди и сломи Йънг Бойс (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Суперзвездата Арлинг Холанд изведе Манчестър Сити до неочаквано труден трети пореден успех в Шампионската лига. Носителят на трофея се наложи с 3:1 над швейцарския Йънг Бойс като гост в мач от група 7.

"Гражданите" поведоха с попадение на Мануел Аканджи в 48', но аутсайдерът изравни след страхотно изпълнение на Мешак Елия само 4 минути по-късно.

Холанд все пак възстанови аванса на Сити в 67', когато беше точен от дузпа. Така норвежецът сложи край на головата си суша в турнира, продължила точно 543 минути. Той се бе разписал за последно срещу Байерн Мюнхен през април.

Четвърт час преди края попадение за Сити на влезлия като резерва Хулиан Алварес не беше зачетено след намеса на системата за видеоповторения (VAR) заради игра с ръка на Джак Грийлиш в хода на атаката.

Англичаните сложиха точка на спора в 86' чрез Холанд. Таранът има вече 96 гола и 19 асистенции в последните си 100 мача на клубно ниво във всички турнири.

В другия двубой от тази група Лайпциг победи с 3:1 гостуващия Цървена звезда.

Сити води пълен актив от 9 точки, а "червените бикове" от Германия са втори с 6. Йънг Бойс и сръбският гранд имат по 1 точка.

Фаворитите може да си осигурят място на осминафинал в следващия кръг. На 7 ноември Сити приема Йънг Бойс, а Лайпциг гостува на Звезда.

Всички резултати и голмайстори тази вечер

Група 5

Фейенорд – Лацио 3:1
1:0 Сантиаго Хименес (31), 2:0 Рамиз Зеруки (45+2), 3:0 Сантиаго Хименес (74), 3:1 Педро (83-дузпа)

Селтик – Атлетико Мадрид 2:2
1:0 Кийого Фурухаши (4), 1:1 Антоан Гризман (25), 2:1 Луис Палма (28), 2:2 Алваро Мората (53)

Група 6

Нюкасъл - Борусия Дортмунд 0:1
0:1 Феликс Нмеча (45)

ПСЖ - Милан 3:0
1:0 Килиан Мбапе (32), 2:0 Рандал Коло Муани (53), 3:0 Лий Канг-Ин (89)

Група 7

Лайпциг – Цървена звезда 3:1
1:0 Давид Раум (13), 2:0 Шави Симонс (59), 2:1 Марко Стаменич (70), 3:1 Дани Олмо (84)

Йънг Бойс – Манчестър Сити 1:3

Група 8

Барселона – Шахтьор Донецк 2:1
1:0 Феран Торес (30), 2:0 Фермин Лопес (36), 2:1 Георгий Судаков (62)

Антверпен - Порто 1:4
1:0 Алхасан Юсуф (37), 1:1 Еванилсон (46), 1:2 Стивън Еустакио (54), 1:3 Еванилсон (69), 1:4 Еванилсон (84)