И Бат(с)ман не спаси Галатасарай в Швейцария (ВИДЕО)

Залцбург крачи към групите на ШЛ, Малмьо и Мидтиланд стъпиха накриво

Йънг Бойс победи Галатасарай с 3:2 у дома в зрелищен първи мач между двата тима от плейофната фаза на Шампионската лига.

Швейцарците навлязоха в двубоя със самочувствие след разгрома с 10:0 срещу аматьорския Принце-Нендас за Купата на страната. Жоел Монтейро откри резултата още в 3', когато беше изведен отлично от Филип Угринич.

Последва пропуск на звездата на гостите Мауро Икарди, докато Монтейро и Силвер Ганвула бяха близо до второ попадение за "жълто-черните".

Монтейро покачи на 2:0 в добавеното време на първата част, а втората започна с греда на Ебрима Коли.

Стигна се до 66', когато след корнер влезлият като резерва Миши Батчуай, наричан Батсман, като заигравка с популярния герой Батман, намали изоставането на Галатасарай на 1:2. В 72' белгийският нападател бе точен отново, този път с удар от границата на наказателното поле.

Тимът на Патрик Рамен все пак взе своето. В 84' Абдулкерим Бардакджъ получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле, а Угринич реализира отсъдената дузпа.

Така Йънг Бойс удължи на 3 двубоя серията си без поражение срещу турски отбори в евротурнирите. На швейцарците обаче предстои тежък реванш в Истанбул във вторник (27 август).

В друг плейофен мач тази вечер Залцбург направи огромна крачка към груповата фаза, след като победи с 2:0 Динамо Киев. Точни за австрийците бяха Нене Доржелес в 29' и Мауриц Кяергор от дузпа в 50'.

Двата скандинавски отбора разочароваха феновете си у дома. Мидтиланд направи 1:1 със Слован Братислава. Сесар Блекман изведе бившия тим на Васил Божиков напред в 59', а Едуард Чилуфия изравни в 79'.

Малмьо загуби с 0:2 от Спарта Прага. Йенс Ларсен си отбеляза автогол в 31'. Успеха за чешкия гранд оформи Матей Ринеш минута преди края.