Кралският клуб - №1 в Шампионската лига и ако беше държава (ВИДЕО)

След рекордния 15-ти триумф в турнира

Невероятно, но факт! Реал Мадрид щеше да е №1 в Шампионската лига, дори и ако беше държава.

Кралският клуб победи с 2:0 Борусия Дортмунд на "Уембли", за да вдигне трофея от най-престижния клубен турнир в света за рекорден 15-ти път. Толкова общо имат отборите от Англия, следвани от италианските с 12 триумфа. Четвъртата позиция заема Германия с 8, а Топ 5 допълва Нидерландия, чиито грандове имат сборно 6.

Реал е вече с над два пъти повече трофеи в Шампионската лига от който и да е друг клуб. В класацията следват Милан (7), Ливърпул и Байерн (по 6).

В Лондон "Лос Бланкос" се наложиха с попадения на Дани Карвахал и Винисиус в последния четвърт час.

Преди това Борусия владееше инициативата и създаде повечето опасни положения, но в крайна сметка отново напуска с разочарование митичния стадион. През 2013 г. "жълто-черните" загубиха сблъсъка за трофея и срещу Байерн Мюнхен, тогава с 1:2.

Двубоят ще остане в историята като последният в славната кариера на Тони Кроос. Той блесна с асистенция при първото попадение, преди да отстъпи мястото си на Лука Модрич.

Анчелоти пък се превърна в първия треньор, печелил най-престижния трофей в клубния футбол цели 5 пъти. Всъщност той отдавна се състезава единствено със себе си в тази класация.