Лил шокира Реал, край на серията на кралския клуб (ВИДЕО)

Дузпа донесе победата на „мастифите“ в ШЛ

Лил шокира Реал Мадрид във втория кръг от Шампионската лига! Французите спечелиха с 1:0 у дома, слагайки край на серията от 36 мача без загуба за кралския клуб във всички турнири.

Същевременно успехът е осми за "мастифите" в последните им 9 европейски двубоя на Стад Пиер Мороа.

15-кратният и актуален носител на трофея Реал стартира кампанията отлично - с 3:1 срещу Щутгарт. Тази вечер от "Лос Меренгес" се очакваше още от същото. И първата голова възможност се откри пред испанския гранд - Винисиус Жуниор стреля, но вратарят Люка Шевалие отрази.

Постепенно обаче Лил пое инициативата. Джонатан Дейвид предизвика двойно спасяване от Андрий Лунин, преди Бенжамен Андре да удари напречната греда.

Малко преди почивката топката се отби в ръката на Едуардо Камавинга след изпълнение на пряк свободен удар от Едон Жегрова. Реферът прегледа ситуацията с помощта на VAR и отсъди дузпа за Лил, която Дейвид превърна в гол - 1:0.

През втората част Жегрова бе близо до удвояване на аванса на Лил. Карло Анчелоти реагира и пусна в игра Килиан Мбапе, чието участие в мача беше под въпрос заради контузия.

Включването на "Златното момче" нямаше търсения ефект - суперзвездата така и не отправи изстрел.

Реал все пак можеше да изравни в 86', когато резервата Арда Гюлер игра с глава, а Антонио Рюдигер отклони топката към вратата, но Тиаго Сантос изби пред голлинията. Лил преживя още един инфарктен момент - Лука Модрич намери Гюлер непокрит, Шевалие обаче отново показа класа.

Така Лил се наложи над Реал в първия сблъсък между двата отбора в историята. Загубата на кралския клуб оформи кошмарна вечер за испанския футбол, невиждана в Шампионската лига до момента.

За първи път три отбора от Ла Лига допуснаха поражения в един и същи ден, след като Жирона отстъпи на Фейенорд в трилър с обрат, два автогола и две спасени дузпи, а Атлетик Мадрид беше разгромен с 4:0 от Бенфика в Лисабон.

Всички резултати тази вечер можете да намерите ТУК.