Лудогорец разпиля Балкани, Текпетей герой

„Орлите“ обърнаха косоварите и продължават напред в Шампионската лига

Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, след като разпиля Балкани в реванша. "Орлите" разгромиха косоварите с 4:0, заличавайки пасива си от 0:2 след първия двубой в Прищина.

На Хювефарма Арена в герой за Лудогорец тази вечер се превърна Бърнард Текпетей, с чиито голове в 4' и 45+1' Лудогорец изравни общия резултат още до почивката.

Между двете попадения на ганаеца Матиас Тисера направи пропуск, останал очи в очи с вратаря на Балкани Енеа Количи.

Доминацията на българския шампион обаче продължи и през второто полувреме, а Тисера се реваншира на феновете, като отбеляза за 3:0 в 49'.

В 78' Кайо Видал, който влезе като резерва на мястото на Текпетей, вкара четвърти гол и сложи край на надеждите на Балкани.

Така Лудогорец избегна отпадане още в първия квалификационен кръг, което за последно сполетя разградчани през сезон 2019/2020 след 3:5 от унгарския Ференцварош (2:3 и 1:2).

Сега на пътя на "орлите", преследващи третото си участие в груповата фаза на Шампионската лига, застава Олимпия Любляна. Словенският тим елиминира Валмиера (Латвия) в първия квалификационен кръг след два успеха с по 2:1.

Съставите

Лудогорец: 1. Падт, 16. Витри, 32. Пластун, 22. Русо, 44. Хайстер, 64. Янков, 6. Пьотровски, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 11. Десподов, 10. Тисера

Балкани: 1. Количи, 19. Траши, 32. Яшаница, 5. Делова, 2. Таки, 11. Зюба, 20. Куч, 6. Емерлаху, 10. Грипши, 7. Кореница, 9. Рахмани