Лудогорец удари Карабах в края насред Баку

Греда, огромен пропуск и червен картон не спряха "орлите" в ШЛ

Лудогорец крачи към плейофите в Шампионската лига, след като победи драматично азербайджанския Карабах с 2:1 насред Баку.

Греда, огромен пропуск и червен картон не попречиха на "орлите" да вземат своето в двубоя от третия предварителен кръг.

На ст. Тофик Бахрамов, българският шампион удари греда в 54', след което Бърнард Текпетей стреля неточно от непосредствена близост - кандидат за пропуск на сезона. Все пак в 56' Лудогорец откри резултата чрез Диниш Алмейда, разписал се с глава.

След час игра Текпетей бе сменен принудително заради тежка контузия.

Пет минути по-късно домакините възстановиха равенството с попадение на Жуниньо, но "орлите" изковаха успеха в 87' чрез Кайо Видал. Минута преди изтичането на редовното време той беше изгонен с втори жълт картон заради опасно влизане.

Реваншът на Хювефарма Арена в Разград е насрочен за следващия вторник (13 август) от 21:00 ч.

Победителят от двойката ще спори с Динамо Загреб за място в груповата фаза на Шампионската лига, докато загубилият отива към плейофа в Лига Европа, където ще се изправи срещу Петрокуб или ТНС.

Съставите

Карабах: 97. Фабиан Бунтич – 29. Марко Вешович (75' - 2. Матуес да Силва), 13. Бахлул Мустафазаде, 81. Кевин Медина, 27. Турал Байрамов (70' - 44. Елвин Джафаргулиев) – 6. Жулио Ромао, 8. Марко Янкович – 15. Леандро Андраде, 7. Ясин Бензиа (75' - 17. Хамиду Кейта), 10. Абдела Зубир (К) – 18. Жуниньо

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (К) – 6. Якуб Пьотровски (82' - 18. Ивайло Чочев), 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси – 37. Бърнард Текпетей (61' - 7. Рик Джонатан), 9. Квадво Дуа (90'+4' - 15. Едвин Куртулуш), 11. Кайо Видал