ПСЖ тръгна с победа в ШЛ след исторически автогол (ВИДЕО)

В една от най-скучните вечери в турнира

Пари Сен Жермен започна сезона в Шампионската лига с успех с 1:0 у дома срещу дебютанта Жирона. Исторически автогол осигури трите точки на френския гранд.

На Парк де Пренс, испанците имаха късмет, че резултатът все още бе 0:0 след четвърт час игра. Отклонена топка от Ладислав Крейчи встрани от вратата и пропуск на Марко Асенсио попречиха на ПСЖ да поведе.

До края на първата част Жирона ограничи ПСЖ до далечни удари на Фабиан Руис и Усман Дембеле. Парижани не отбелязаха гол преди почивката за първи път в последните си 9 двубоя.

През второто полувреме стражът на гостите Пауло Гасанига направи 4 спасявания, но се превърна в грешника за "червено-белите". В 90' аржентинецът изпусна топката между краката си при остро центриране на Нуно Мендеш - 1:0 за ПСЖ.

До тази вечер никой в историята на най-престижния клубен турнир не си бе отбелязвал толкова късен решаващ автогол.

С грешката на Гасанига ПСЖ избегна трети пореден мач без попадение в Шампионската лига, а Жирона допусна втора загуба при гостуване в последните си 7 двубоя.

Късният автогол на Гасанига оформи една от най-скучните вечери в турнира. В ранните мачове Болоня и Шахтьор Донецк направиха 0:0, а Спарта Прага не остави шанс на Залцбург - 3:0.

В останалите късни срещи Селтик разпиля бившия тим на Васил Божиков - Слован Братислава, с 5:1, Борусия Дортмунд спечели с 3:0 визитата си на Брюж, докато Манчестър Сити и Интер не си отбелязаха попадение в чаканото с повишен интерес повторение на финала от 2023 г.