Реал мина през Челси и отново е на полуфинал в ШЛ (ВИДЕО)

Кралският клуб победи с 2:0 и в реванша

Носителят на трофея в Шампионската лига - Реал (Мадрид) е сред най-добрите 4 в турнира за 11-и път в последните 13 сезона! Кралският клуб се класира за полуфиналите след успех с 2:0 и в реванша с Челси.

На Стамфорд Бридж в Лондон, домакините започнаха вдъхновено и стигнаха до отлична възможност да открият резултата в 11', но озовалият се на стрелкова позиция дефанзивен халф Н'голо Канте я пропиля. Последва греда на Родриго и пропуски на Лука Модрич и Винисиус Жуниор за Реал.

Най-доброто положение преди почивката се откри пред Марк Кукурея от "сините" в 45+1'. Испанецът отправи удар след подаване на Рийс Джеймс, вратарят Тибо Куртоа обаче блесна с брилянтно спасяване, за да отчае бившия си клуб.

В Челси продължиха да вярват в обрата, но надеждите им бяха прекършени в 58', когато контраатака, в чиято основа беше Винисиус, завърши с попадение на друг бразилец - Родриго.

"Белите" подпечатаха четвъртия си успех в последните пет визити в Англия с втори гол на Родриго в 80'. Юношата на Сантос се разписа на празна врата след пас от играча на мача Федерико Валверде - 2:0.

Така Реал удължи серията на Челси без победа във всички турнири на 7 мача - 2 равенства и 5 поражения. Загубата е 15-а за Франк Лампард в последните му 18 мача като мениджър.

В полуфиналите кралският клуб очаква Байерн (Мюнхен) или Манчестър Сити, които се сблъскват утре в 22:00 ч. пряко по bTV Action в своя реванш. Англичаните имат солидна преднина заради класическата победа в първия двубой.