Реал посече смелия Унион в сетния миг (ВИДЕО)

Джуд Белингам отново е героят за кралския клуб

Реал Мадрид стигна до драматичен успех с 1:0 срещу гостуващия Унион Берлин в мач от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. В герой за кралския клуб отново се превърна лятната покупка Джуд Белингам, който отбеляза победното попадение - шесто за него от шест мача през настоящата кампания.

Така "Лос Меренгес" удължиха серията си без поражение у дома в турнира на 8 мача.

Унион - дебютант в Шампионската лига, започна отлично. Кевин Беренс изпревари Антонио Рюдигер след центриране на Шералдо Бекер, но бе блокиран от защитника. Реал отговори с двa удара с глава на Хоселу.

До края на полувремето Реал владееше повече топката, обаче срещаше трудности със създаването на положения пред вратата на състава, воден от Урс Фишер.

В началото на втората част Родриго разтресе напречната греда. Разочароващата вечер за Хоселу също продължи - стражът Фредерик Рьонов спаси негов изстрел, преди Леонардо Бонучи да отклони топката в страничния стълб.

Реал изтръгна трите точки в последните секунди чрез Белингам, който съхрани перфектния баланс на испанския гранд от началото на сезона. Кралският клуб обаче не започна убедително похода си към 15-и триумф в Шампионската лига. За Унион пък загубата е трета поредна във всички турнири.