Студен душ за "Лудогорец" в Шампионската лига

Разградчани си вкараха автогол, удариха и греда

"Лудогорец" загуби с 1:2 от "Динамо" Загреб в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Родният първенец допусна първо поражение в турнира този сезон и ще му бъде много трудно след седмица на реванша в хърватската столица. Гостите дръпнаха с 2:0 още до деветата минута. В 6-ата минута Дино Перич си свали топката с глава и с удар от воле матира Серджио Падт. Три минути по-късно "Динамо" удвои. Роберт Любичич прати остро подаване в наказателното поле, а при опита си да го пресече с крак Падт прати топката в собствената си врата.

В 22-рата минута "Лудогорец" върна едно пападение, след като изчистена топка попадна в краката на Бърнард Текпетей и той не сгреши с прецизен диагонален удар.

На почивката Анте Шимунджа пусна в игра Симон Слуга на мястото на Падт. Още в началото на втората част Рик Джонатан стреля извън наказателното поле, но топката се плъзна по голлинията, а Ливакович успя да я хване преди да я премине. В 55-ата минута Джонатан отправи още един изстрел, но над вратата.

В 69-ата минута разградчани бяха близо до втория си гол, но Пиерос Сотириу уцели напречната греда.

Като цяло в нападение българският тим създаде повече положения, но успеваемостта беше трагична. "Динамо" завърши само с два точни удара.