В сблъсък за 3 млн. евро: Лудогорец отказа Динамо Минск (ГАЛЕРИЯ)

Тодор Неделев вкара спорна дузпа и изпусна сам срещу вратаря

„Лудогорец победи беларуския шампион Динамо Минск с 2:0 у дома в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. "Орлите" си осигуриха добър аванс не и без помощта на дискусионна дузпа в самия край на първото полувреме.

Реваншът на 31 юли ще се играе в Унгария заради санкциите срещу Беларус.

При краен успех Лудогорец почти сигурно ще се изправи в следващия кръг срещу силния Карабах , който надигра Линкълн Ред Импс от Гибралтар 2:0 като гост в първата среща.

Тимът на Георги Дерменджиев поведе с 1:0 още в 9'. Рик Джонатан подаде към Якуб Пьотровски, а той пусна отличен пас към Бърнард Текпетей, който вкара във вратата на Фьодор Лапуков.

Съдията Хамити свири дузпа за Лудогорец в 44' за нарушение на Сергей Политевич срещу Тодор Неделев в наказателното поле на Динамо. Неделев направи хубаво двойно подаване с Ивайло Чочев преди да бъде съборен от Политевич в наказателното поле на Динамо.

Именно Неделев изпълни дузпата, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на съперника, докато вратарят Фьодор Лапуков скочи вляво.

31-годишният български национал ще започни мача и с фрапантния пропуск в 47'. Рик Джонатан направи отличен пробив по левия фланг, след което подаде към Бърнард Текпетей, който продължи за Неделев, който бе сам срещу Лапуков, но отблизо прати топката над напречната греда в аут.

Ако елиминират беларусите, разградчани ще са постигнали цел минимум – класиране в същинската част на Лигата на конференциите. Това ще вкара минимум 2,94 млн. евро в касата на клуба и ще им гарантира евромачове до декември.