Допинг проверка "контузи" 130 колоездачи

Участниците трябвало да дават проби на финала

Допинг проверка предизвика невиждан хаос в испанското колоездене. Цели 130 участници в Обиколката на Вийена (град в Испания) отпадаха от състезанието.

Причината е заявката на антидопинговия център в Испания, че на финала ще подложи на тестове всички финиширали.

Така от 182 стартирали до крайната цел достигнаха само 52-ма. Останалите оправдаха "лошото си представяне" с падания или контузии. Любопитното е, че такива инциденти по трасето не са били заснети от камерите.

Организаторите остро разкритикуваха действията на участниците и припомниха, че допинг контролът осигурява по-чист и честен спорт.

"Допинг контрол във Вийена = контузии и оттегляния. Това не е математическа формула, а самата истина. Да видим дали ще бъдат взети някакви мерки, защото това е позор. Аз преминах през допинг тест. Случва ми се за трети път", пише вторият финиширал Алваро Марца.