Шапки долу! Наши атлети със Синдром на Даун са №1 в света

Александър Асенов и Радена Ангелова се завръщат с титли

Добрите новини от най-голямото състезание на Америка - America Tri Games за хора със Синдром на Даун не спират.

Лекоатлетът Александър Асенов спечели златния медал в дългия скок. Героят с лъвско сърце е само на 15 г., а неговите треньори - Боби Петкова и Хари Георгиев, нямат съмнение, че той ще бъде силна конкуренция на най-успешните атлети със Синдром на Даун в света и занапред.

Снимка: facebook.com

И това не е всичко. Със своята експлозивност и бързина на последен пост на щафетата 4×100 м, Алекс успя да класира отбора ни на трето място и така нашите момчета се окичиха с бронзовите медали.

С два медала от Аржентина се завръща и Радена Ангелова. Тя заслужи златото в скока на дължина и спечели сребро в спринта на 100 м.

"С чар и усмивка тя покорява финал след финал. Не пропусна и на този голям форум да ни направи горди и изключително щастливи, че сме българи. Браво момиче, продължавай смело напред!", написаха от FAPA Bulgaria.

Само преди дни на най-голямото първенство отвъд океана за хора с този тип увреждане, Емилиян Костадинов завоюва исторически сребърен медал в спортната гимнастика.