10 от ФКСБ удариха ПАОК, Десподов с греда (ВИДЕО)

Втора поредна загуба за гръцкия гранд в Лига Европа

Кирил Десподов и ПАОК допуснаха втора поредна загуба в Лига Европа. Гръцкият гранд отстъпи с 0:1 на ФКСБ у дома. Румънците играха с човек по-малко от 56', когато Дариус Олару беше изгонен с втори жълт картон.

Капитанът на България Десподов бе титуляр и остана на терена 83 минути, в които удари греда веднъж.

"Черно-белите" бяха отбелязали 30 гола в последните си 10 мача на ст. Тумба в евротурнирите и започнаха със самочувствие. Вратарят Щефан Търновану изби удар с глава на Баба Рахман, преди Десподов да бъде спрян от лявата греда. Последва пропуск на Тайсон.

Пропилените възможности струваха скъпо на ПАОК. Дълбоко в добавеното време на първата част Даниел Бирлигеа даде аванс на гостите.

ФКСБ остана с 10 души в началото на втората част, ПАОК обаче не се възползва.

Така румънците постигнаха едва четвърти успех в последните си 41 европейски двубоя. ФКСБ се изкачи до четвъртото място в класирането с актив от 6 точки, след като разгроми РФС с 4:1 като домакин в откриващия кръг. ПАОК е 32-ри без спечелена точка.

В следващия кръг ПАОК приема Виктория Пилзен, докато ФКСБ гостува на Рейнджърс.