Дузпа в продълженията прати "Лудогорец" в Лига Европа

Шампионите за шести пореден път ще играят в групите

Шампионът "Лудогорец" ще играе в груповата фаза на Лига Европа за шести пореден път, след като елиминира по драматичен начин "Жалгирис" в плейофите на турнира.

В редовното време разградчани отстъпиха с 2:3 и с 3:3 след двата мача се стигна до допълнителни 30 минути. В 120-ата минута Оливие Вердон бе точен от дузпа точно преди двубоя да навлезе в изпълнение на наказателни удари.

Домакините поведоха 30 секунди след първия съдийски сигнал с гол на Фабиен Оурега. Разградчани успяха да изравнят и отново да излязат напред в общия резултат в осмата минута, но в 16-ата Оливер Буф отново даде преднина на "Жалгирис". В 58-ата минута играчите на Анте Шимунджа изравниха с гол на Матиас Тисера.

В 63-ата минута домакините отново изравниха общия резултат, повеждайки с 3:2 с гол на Ренан Оливейра. В последната минута на продължението обаче "Лудогорец" получи дузпа и Вердон класира отбора в групите на втория по сила европейски клубен турнир.