Две дузпи и VAR спряха "Лудогорец" на "Олимпико"

Българският шампион загуби от "Рома" и ще играе в Лигата на конференциите

Две дузпи и ключова намеса на VAR спряха "Лудогорец" на "Олимпико"! Българският шампион отстъпи с 1:3 при гостуването си на "Рома" в последен мач от група 3 на Лига Европа и остава на трето място. Така "орлите" ще продължат европейското си участие с елиминационната фаза на Лигата на конференциите. "Джалоросите" пък остават в Лига Европа и през пролетта.

Днес "Лудогорец" изигра силно първо полувреме, в което предостави на "Рома" инициативата, без да обаче да допуска чисти голови положения. "Орлите" нанесоха своя удар в 42', когато Рик Джонатан направи страхотен рейд през центъра и не остави шанс на Руи Патрисио с шут от дистанция.

Жозе Моуриньо реагира и на полувремето в игра влязоха Кристиан Волпато, Николо Дзаниоло и Браян Кристанте. Смените дадоха своя резултат и "вълците" осъществиха натиск. В 56' капитанът на домакините Лоренцо Пелегрини изравни от дузпа, отсъдена за фал срещу Дзаниоло.

Десетина минути по-късно за "Рома" беше отсъдена нова дузпа, отново за нарушение срещу Дзаниоло. Пелегрини смени ъгъла при изпълнението и отново преодоля Падт - 2:1 за италианците.

В 77' влезлият като резерва Нонато вкара за 2:2, но голът не беше зачетен, тъй като реферът видя фал на Рик срещу Роджер Ибаниес в хода на атаката.

"Рома" сложи точка на спора 5 минути преди края, когато Дзаниоло ознаменува силното си включване с попадение.

Вечерта на "Лудогорец" съвсем бе развалена в 90' - Оливие Вердон получи директен червен картон за настъпване на Никола Залевски.