Лудогорец лети към групите на Лига Европа

Българският шампион разгроми Петрокуб в Разград

Лудогорец лети към груповата фаза на Лига Европа! Българският шампион разгроми с 4:0 молдовския Петрокуб у дома и направи плейофния реванш в Кишинев протоколен.

На Хювефарма Арена в Разград, "орлите" можеха да постигнат и по-изразителна победа, но направиха куп пропуски. Квадво Дуа откри резултата в 23'. До почивката Кайо Видал бе близо до втори гол на два пъти, а Аслак Фон Витри удари греда от пряк свободен удар.

Тимът на Захари Сираков, който направи европейския си дебют като треньор, покачи на 2:0 в 59' след красиво изпълнение на Руан Секо.

Последните минути бяха за Диниш Алмейда. Централният бранител се разписа с добавка отблизо, после и с глава след корнер, за да оформи крайния резултат - 4:0.

Реваншът в Молдова е насрочен за след седмица - 29 август.

Лудогорец е устремен към осмо участие в основната фаза на втория по сила европейски клубен турнир. Най-силното му представяне е от преди десетилетие, когато отпадна от испанския Валенсия в осминафиналите с общ резултат 0:4 (0:3 и 0:1). Тогава, по пътя към Топ 16, "орлите" спечелиха група в компанията на ПСВ Айндховен, Динамо Загреб и Черноморец Одеса, преди да елиминират италианския Лацио.

Съставите

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон (62' - 3. Антон Недялков) – 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси (70' - 23. Дерой Дуарте) – 7. Рик Джонатан (70' - 19. Георги Русев), 12. Руан Секо (62' - 20. Агибу Камара), 9. Квадво Дуа (81' - 8. Тодор Неделев), 11. Кайо Видал

Петрокуб: 1. Силвиу Смаленеа – 66. Йон Борс, Виктор 4. Мудрак, 11. Сергиу Платика – 90. Йон Джордан, 19. Михаил Платика (78' - 6. Бубакар Диало), 39. Теодор Лунгу, 94. Корнелиу Корунту (63' - 93. Константин Санду), 30. Василе Джордан – 9. Владимир Амброс (К) (63' - 8. Думитру Демиан), 22. Марин Корунту (46' - 23. Михай Лупан)