Рома марширува към 1/4-финалите в Лига Европа

Арсенал си тръгна непобеден от Лисабон

Рома победи Реал Сосиедад с 2:0 на Олимпико и направи сериозна стъпка към 1/4-финалите в Лига Европа.

След хубав рейд в 13-ата минута Ейбрахам асистира на Ел Шаарауи, който откри резултата. В 87-ата минута Дибала центрира прецизно и Кумбула удвой с глава.

Друг от фаворитете за трофея - Арсенал, си тръгна непобеден от Лисабон - 2:2 срещу Спортинг.

"Артилеристите" поведоха в 22-рата минута с гол на Салиба, а 12 минути по-късно Инасио изравни за 1:1. 10 минути след подновяването на играта с гол на Паулиньо домакините обърнаха, но в 62-рата минута Морита си отбеляза автогол за крайното 2:2.

Най-много голове паднаха на мача между Унион Берлин и Роял Юнион - 3:3, а Байер Леверкузен победи Ференцварош с 2:0.