33 години по-късно Мерино отново обикаля флагчето (ВИДЕО)

Героят на Испания тръгнал по стъпките на баща си

Микел Мерино се превърна в големия герой за Испания, след като вкара победното попадение срещу Германия в последните минути на второто продължение на четвъртфиналите на европейското първенство.

Той може да не е сред големите звезди на "Ла роха", но именно този мач беше важен за него! А да се разпише беше мечта на цялото семейство!

Мерино вкара гол на същия стадион, на който баща му го направи преди 33 години!

През ноември 1991 г. Анхел Мерино вкарва едно от попаденията за Осасуна при победата над Щутгарт с 3:2 във втория кръг на груповата фаза от турнира за Купата на УЕФА.

Той празнува, обикаляйки страничния флаг.

View this post on Instagram

A post shared by Mikel Merino (@mikelmerino)

И вчера Микел успя да повтори същото нещо - гол, радост и обиколка около флага.

Именно Анхел е първият идол на настоящия испански национал, който започва кариерата си от школата на Осасуна.

Микел днес е на 28 години, като е играл още в Борусия Дортмунд, Нюкасъл и от 2018 г. в Реал Сосиедад. Той дебютира в испанския национален отбор през 2020 г., като до момента има 2 гола в 26 мача.