Четвъртфиналите на Евро 2024: Кой срещу кого и кога?

В горната част на схемата е горещо!

Ясни са вече всички четвъртфинални двойки от европейското първенство по футбол!

След като снощи и Турция си осигури класиране, отстранявайки Австрия след 2:1, за феновете предстоят няколко дни почивка.

Мачовете се завръщат на 5 юли и обещават да са доста атрактивни, предвид участниците в тях. Ето ги и тях:

Испания - Германия, 5 юли, 19:00 ч., Щутгарт
Домакините срещу един от най-стабилните тимове в първенството. Опит срещу младост! Със сигурност ни очаква сблъсък на високо ниво и с много голове.

Португалия - Франция, 5 юли, 22:00 ч., Хамбург
Ще триумфира ли Кристиано Роналдо в последното си европейско първенство? Или Килиан Мбапе ще затвърди статуса си на новия футболен хегемон на Европа?

Англия - Швейцария, 6 юли, 19:00 ч., Дюселдорф
От "Трите лъва" се очакваше доста повече - и като игра, и като голове. С такова представяне Джуд Белингам и Хари Кейн трябва доста да внимават срещу вдъхновената и ефективна Швейцария.

Нидерландия - Турция, 6 юли, 22:00 ч., Берлин
Един от най-непредвидимите мачове. Нидерландците изглеждат фаворит, но пък турците показаха, че имат сили и правилна тактика да се разправят с такива отбори.

След четвъртфиналите са полуфиналите на 9 и 10 юли, а най-важният мач, който ще определи европейският шампион от 17-ото издание на шампионата е на 14 юли в Берлин.