И маскираният Мбапе не измъкна Франция, Австрия спечели групата (ГАЛЕРИЯ)

„Петлите“ стигнаха само до 1:1 срещу Полша

Сензация! Франция не успя да спечели група 4 на Евро 2024, след като направи 1:1 с аутсайдера Полша в мач от последния кръг.

От грешната стъпка на "петлите" се възползва отборът на Австрия, който превзе върха благодарение на драматичен успех с 3:2 над Нидерландия в другия двубой.

На Сигнал Идуна Парк в Дортмунд, Франция поведе в 56' с гол на Килиан Мбапе от дузпа, отсъдена за фал срещу Усман Дембеле.

За нападателя, който игра с предпазна маска заради счупения си нос, попадението е първо на европейски финали. На Мбапе бяха нужни точно 535 минути, за да се разпише в шампионат на Стария континент.

Мбапе вече има 13 попадения с националната фланелка на световни и европейски първенства, изравнявайки се с Жуст Фонтен. Класацията оглавява друго величие - Мишел Платини с 14.

Четвърт час преди края "Златното момче" можеше да сложи точка на спора, но пропусна сам срещу вратаря Лукаш Скорупски.

Малко по-късно за поляците също бе отсъден наказателен удар заради нарушение на Дайо Упамекано срещу Карол Швидерски, засечено след консултация със системата за видеоповторения (VAR).

Зад топката застана капитанът Роберт Левандовски, обаче Майк Менян спаси. Съдиите видяха, че стражът е престъпил линията преди да отрази удара и дузпата бе изпълнена отново, а резултатът - изравнен.